Günümüzde sosyal ağlar hızla dijital dünya ve dijital pazarlamanın en güçlü yönlerinden biri haline geliyor ve dünya çapında milyonlarca müşteriye ulaşmaya yardımcı olan inanılmaz faydalar sağlıyor. Eğer bu kaynağı kullanmıyor ve pazarlama stratejilerinizi sosyal ağlarda uygulamıyorsanız, ürününüz ve marka bilinirliğinizi artırdığı için inanılmaz bir pazarlama fırsatını kaçırıyorsunuz demektir.

Dünya İnternet, Sosyal Medya ve Mobil Kullanım İstatistikleri’ nin verilerine bakıldığında, 4.57 milyar internet kullanıcısı, dünya nüfusunun %59’u, 3.81 milyar sosyal medya kullanıcısı, dünya nüfusunun %49’u, 5.16 milyar mobil kullanıcısı, dünya nüfusunun %66’sını oluşturmaktadır. Sosyal medya kullanıcılarının sosyal platformlarda günlük olarak ortalama 2 saat 22 dakika harcaması ise sosyal ağların gücünü gösteriyor. Bu da şunu gözler önüne seriyor ki, sosyal ağlarda yeni web sitenizi tanıtmak için büyük bir potansiyeliniz var! Bu anlamda her büyük sosyal ağ, yeni web sitenizi tanıtmak için kullanabileceğiniz çeşitli reklam hedefleri sunar. Facebook destekli gönderiler, Twitter veya Linkedin web sitesi tıklama reklamları, Pinterest desteğiyle de çok fazlasını seçebilirsiniz, 2020 yılının en çok tercih edilen sosyal ağı olan Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı platform olmaktan çok öte, kişisel ya da kurumsal markanızı da tanıtabileceğiniz bir satış platformu özelliği taşımakta.

web sitesi yaptırmak istiyorum Web Site Trafiğinizi Sosyal Medya Ağları ile Güçlendirin web sitenizi sosyal medya ile guclendirin

İnternette online varlığınız için akla gelen ilk fikir web sitesidir. Sosyal medya sitelerinde sayfa oluşturarak veya basit bir e-ticaret olanağı sunan kapsamlı bir web sitesi tasarlayarak kullanıcıların sizi bulacağı, tanıyacağı ve sonunda müşteriniz olabileceği yer olacaktır.

Popüler “Web Sitesi Tanıtım Stratejileri” arasında sosyal ağlar büyük önem taşıyor. Sosyal ağların diğer faydalarından biri de web sitenizin trafiğini artırmaya yardımcı olmasıdır. İçeriğinizi sosyal medyada paylaşarak, kullanıcılara web sitenize tıklamaları için bir neden göstermiş olursunuz. Sosyal hesabınızda, ne kadar kaliteli içerik paylaşırsanız, dönüşüm fırsatları için de gerekli trafiği oluşturursunuz.

Sosyal medya varlığı, sıralamaların hesaplanmasında artık hayati bir faktör haline geliyor. Kurumların dijital dünyaya geçmesiyle birlikte başarılı bir sıralama elde etmek artık çok da kolay sayılmaz. SEO gereksinimleri de sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle, web sitenizi optimize etmek ve blogunuzu düzenli olarak güncellemek artık yeterli değil. İçeriklerini sosyal medyada paylaşan kurumlar, arama motoruna, marka bilinirliğine, marka bütünlüğüne ve marka sürekliliğine hitap eden bir marka mesajı iletiyor.

Sosyal medya pazarlamasının yeni başlayanlar ve var olan markalar için birçok avantajı olduğu biliniyor. Kurumlar doğru sosyal medya pazarlama stratejisini düzenli olarak güncelleyerek, artan trafik, daha iyi SEO, gelişmiş marka sadakati, daha sağlıklı müşteri memnuniyeti ile çok daha fazlasını elde edeceklerdir. Sosyal medyada rekabetiniz zaten gün geçtikçe artıyor, bu nedenle rakiplerinizin olası müşterilerinizi almasına izin vermeyin. Ne kadar erken başlarsanız, işinizin büyümesi için o kadar hızlı yol alır ve sonuçlarını görürsünüz.

Takipçilerinizle etkileşim kurmanın ve onları büyütmenin en iyi yolları için eksiksiz bir sosyal medya uzmanı ekibimizle sosyal medyada karlılığınızı artırmaya yardımcı oluyoruz. Kurumunuz için özel bir sosyal medya stratejisi oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

SEO yaptırmak istiyorum makalemize göz atmak için tıklayabilirsiniz.