Tablet, mobil veya daha küçük ekranlı cihazların, ekran boyutlarına göre tepki vererek sitelerin veya uygulamanın uygun çözünürlüğüne göre tasarlanıp, tüm tarayıcılarda aynı veya belirlenen özelliklerle otomatik olarak kendini biçimlendirmesine Responsive Tasarım denir.

Responsive tasarlanmış web siteleri aygıt türüne bağlı olarak tepki  vererek, uygulamayı ekran çözünürlüğüne göre yeniden boyutlandırmaktadır.

Akıllı telefonların ve diğer mobil cihazların kullanımının artması sonucu bununla bağlantı olarak ortaya çıkan Responsive Tasarım, mobil cihazların gelişimi ve mobil cihazlardan web sitelerine %70 oranında giriş sayısının artması sonucunda Responsive Tasarım bir gereklilik haline gelmiştir.

Responsive Tasarım responsive tasarım Responsive Tasarım responsive tasarim

Responsive Tasarım

Responsive Tasarım Nasıl Çalışır?

Responsive web sitelerinde, Bootstrap kütüphanesinde bulunan değişken ızgaralar kullanılmaktadır. Sayfada yer alan elementler piksel yerine orantıya göre boyutlandırılır. Dolayısıyla, sitenizde yer alan sütunların her birinin ne kadar geniş olması gerektiğini değil diğer sütunlarla ilişkili olarak ne kadar geniş olması gerektiğini ayarlarız.

Response Tasarım Faydaları

2013 yılında hayatımıza girmeye başlayan Responsive tasarlanmış bir web sitesi kullanıcı açısından ziyaret ettiği web sitesinde rahatlıkla  ve hızlı bir şekilde gezinmesini sağlamaktadır.

Responsive tasarım, site sahibi açısından marka değerini artırarak sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenizi sağlar, aynı zamanda Responsive tasarıma sahip web siteleri mobil aramalarda, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almaktadır Sizin de responsive web siteleri tasarlayarak marka değerinizi artırmanız gerekmektedir. Responsive tasarım hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.