Şirketlere özel olarak hazırlanmış ve sadece iş ağından bağlanılabilen içerisinde bir çok farklı işleve sahip modül bulunan web uygulamaları  Extranet, internete bağlı her hangi bir yerden de bu modüllere ulaşılmasını sağlayan uygulamalar ise Intranet olarak tanımlanmaktadır.

Kurum içi intranet uygulamaları, şirketin ihtiyacına göre özel olarak projelendirilmekte ve yazılım süreci başlatılmaktadır. İntranet yazılımları, kurum içi iletişim ve verimliliği arttırdığından, bir çok firma kendi intranet uygulamalarını yazdırmaktadırlar.

Intranet, personel ile üst yönetim arasında köprü vazifesi kurulmasını sağlayan, kurum ilgili bilgilerin verildiği, pratik araçların yer aldığı sistemler haline gelmiştir. Bir çok firma artık sadece iş yerinde kullanılmasını değil, çalışanların her an her yerden erişime açık olmasını tercih etmeye başlamışlardır.

Kurumlarda stratejik bilgi yönetimini en iyi biçimde gerçekleştirmenin yolu şu beş adımda sağlanabilmektedir:

  1. Gereksinimleri belirlemek
  2. Araçları seçmek
  3. Deneme çalışması yapmak
  4. Uygulamaya geçmek
  5. Yapılanları izlemek.

Bu adımları gerçekleştirmedeki en başarılı ve yetenekli araçlardan biri intranettir.

Intranet intranet Intranet ve Portal Geliştirme intranet 1024x538

Intranet

Intranet Yazılımlarında Hangi Modülleri Oluşturuyoruz

Ortak olarak firmalarda olması gereken modüller duyurular, kurumdan haberler, basın haberleri, günün sözü, yeni işe girenler, işten ayrılanlar, doğum günü olanlar, evlenenler, çocuğu olanlar, kutlama mesajları, ayın personeli, personel listesi, bordro talebi, bireysel öneri formu, personel iletişim bilgileri, personel ,arası mesajlaşma, eğitim talepleri, alınan eğitimler, eğitim kataloğu, e-learning, eğitim takvimi, Kurumsal hakkımızda, vizyon, misyon, bayiler veya şubelerle ilgili detaylı bilgileri, organizasyon şeması, yönetime mesaj, doküman yönetimi, doküman ekleme, revizyon, bildirim, internet üzerinde gelen iş başvuruları, iletişim formları, çağrı merkezi scriptleri, arama kayıtları, sıkça sorulan sorular, önemli telefonlar, hava durumu, trafik durumu, personel anketi, yararlı linkler, döviz kurları, yemek listesi, toplantı odası rezervasyon, şirket araç talebi, masraf bildirim formu, avans talebi, personel talebi, teknik destek talebi, görevlendirme, görev atama, açılan destek kayıtları, etkinlikler, etkinlik takip, prosedürler, formlar, yönetmelikler.

Sektörlere göre farklı modüller geliştirilebilir veya uygun olmayan modüller kaldırılmaktadır. Intranet ve Extranet konularında daha detaylı çalışmalar ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.