Influencer Marketing yani Türkçe anlamıyla “Etkileyici Pazarlama” kendi alanlarında uzmanlık düzeyinde bilgi ve sosyal etkiye sahip olan fenomenlerin, insanlar ve kuruluşların onaylarını ve ürün yerleştirmelerini içeren bir sosyal medya pazarlaması türüdür.

Influencer Kimdir?

Influencer, Youtube, Facebook, Twitter, Pinterest, Periscope ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında tanınan, yüksek takipçi sayısına sahip kişilere denilmektedir. Bu tanınan kişiler kendine ait sosyal medya hesapları üzerinden bir ürün, bir marka hakkında değerlendirme veya hizmetler hakkında tanıtım yaparak doğrudan ya da dolaylı şekilde takipçilerine aktarmasına Influencer Marketing denir.

Bu yenilikçi dijital pazarlama modelinde Sosyal Medya Fenomenleri ile yapılan pazarlama olarak da tanımlanmaktadır.

Bulunduğumuz dönemde sosyal medyanın hızla günlük hayatımıza etki etmesi sonucu, geniş kitleler ortaya çıkmış bunun sonucunda da sosyal medyada fenomenler hızla artmaya başlamıştır.

Neden Influencer Marketing?

Influencer’lar var olan kitleleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptirler. Takipçileri bu tanınmış kişilere güvenir ve sadık kalırlar. Takipçileri içerisinde mutlaka onları denetleyen ne yaptıklarını analiz eden rakipleri de yer almaktadır. Tanınmış kişinin bir ürün, marka, hizmet hakkındaki olumlu deneyimleri, düşünceleri, görüşleri kitlesi üzerinde etkili ve güvenilir bir referans oluşturarak bu kitlede yer alan kişilerin gelir getiren müşterilere dönüşmesini sağlamaktadır. Ters açıdan bakarsak olumsuz görüşler ve deneyimler ise gelir azaltan müşterilere dönüşmesini sağlamaktadır.

Influencer Marketing ürün veya hizmetin direkt olarak pazarlanması olarak düşünülmemelidir. Fenomen tarafından verilmek istenen mesajın, takipçileri ile marka arasında doğal bir tetikleme ve etkileşim oluşturması ve bununla da marka ile kullanıcıların etkileşime geçmesi sağlanmalıdır. Influencer Marketing çalışmalarında üretilen mesaj içeriklerinin yaratıcı ve eğlenceli olması etkileşim oranını, yayılımını ve bilinirliği doğrudan tetiklemektedir.

Influencer Marketing influencer marketing Influencer Marketing influencer marketing

Influencer Marketing

Fenomenler ile Dijital Pazarlama

Influencer Marketing doğru kullanılması ve doğru kişinin seçilmesi durumunda çok etkili bir dijital pazarlama stratejisidir. Markalar için en yüksek verimi sağlamak için ulaşmak istediğiniz kitleye sahip olan Influencer ile çalışılması gerekmektedir. Bu sayede Influencer’in sahip olduğu kitleyi kendi kitleniz ve müşteriniz haline getirebilirsiniz.

Sürecimiz Nasıl İşliyor?

Influencer Marketing sürecinde en etkili Influencer’ı seçmek için birçok fenomeni inceleyip analiz ediyor ve size en uygun kitleye sahip Influencer’lar ile çalışıyoruz. Markanıza özel olarak üretilen içerikler ile Influencer kitlesine sizin tanıtımınızın yapılmasını sağlıyoruz.

Yeni dijital pazarlama trendine ayak uydurma zamanı geldi. Influencer Marketing ile, marka bilinirliğinizi büyüterek erişim düzeyinizi artırabilirsiniz. Markanızı bu yeni dünyanın fenomenleri ile buluşturuyor ve markanızı gönderilerinde kullanmaları için aracılık ediyoruz. Siz de bu iş birliktelikleri için teklif formundan bize ulaşabilirsiniz.