Günümüz dijital dünyasında artık sadece kurumlar değil bireyler de varlıklarını internet dünyasında göstermek istiyor. Kurumsal ve kişisel markalar vitrinlerini web siteleri ile müşterilere sunuyorlar. Özellikle dijital pazarlamayla birlikte web site tasarımlarının da önemi daha da artmış durumda.

Web sitenizi yeniden tasarlarken, web sitesi tasarımının önemini merak edebilirsiniz. Hedef kitlenizi ve işinizi nasıl etkiler? Web tasarımının bu denli önemli olmasının nedenleri nelerdir, biraz da bu konular üzerinde durmakta yarar görüyoruz.

Öncelikle web sitelerinin birer müşteri hizmetleri temsilcisi olduğu unutulmamalıdır. Web siteniz parlak, modern ve davetkarsa, ziyaretçileriniz sayfanızda daha iyi karşılanacaktır. Web sitenizi ziyaret eden yeni insanlara karşı açık ve misafirperver olduğunuz izlenimini vereceksiniz. Bu da müşterinizin marka algısında pozitif bir etki yaratacaktır.

Web tasarımı işletmenizin dijital yüzüdür. Fiziksel olarak bir mağazaya girdiğinizde nasıl sizler sıcak bir karşılama hissetmeyi ve samimi bir yüz görmeyi beklerseniz, ziyaretçiler de web sitenizde bu beklentilerini görmeyi güncel, size özgün ve modern bir siteyle ulaşabileceklerdir. Hedef kitlenizin işletmenizi ya da şirketinizi nasıl gördüğü ve onları potansiyelden fiili müşteriye nasıl dönüştürdüğü konusunda önemli bir fark yaratır. Bu nedenle, kullanıcı dostu, etkileyici bir kullanıcı ara yüzüne sahip web sitesi tasarımı geliştirmek, çok daha fazla trafik alacak, çok daha iyi bir dönüşüm oranıyla sonuçlanarak şirket gelişimine ve karlılığına katkı sağlayacaktır.

Markanızın iletmek istediği mesaj, web site içerik ve görsel öğelerle desteklenmeli ve birbirleriyle tutarlı olmalıdır. İçeriğinizin ve görselin kalitesi, yazım şekli, kullanılan renkler, görsellerin kullanım şekilleri ziyaretçilerin kendilerini özdeşleştirdikleri ve markanızı hatırlamada kalıcı izlenimler yaratacak alanlardır. Markanızın hikayesini anlatan, dikkat çekici, ilgi uyandıran ve markanızı kişiselleştiren bir site yani markanıza özgün web tasarımı yaptırmak daha doğru ve profesyonel bir karar olacaktır.

İnternet dünyasına, web sitelerine sadece bilgisayarlardan değil artık daha hızlı sonuca ulaşmak için cep telefonları, tablet hatta şu günlerde moda olan dijital saatlerden de giriş söz konusu. Bu nedenle siteniz hem mobile duyarlı hem de uyumlu olmalıdır bu nedenle de Responsive web tasarım büyük önem taşır.

Web siteleri, şirketleri fazla maliyet olmadan tanıtabilir. İyi yönetilen bir web siteniz olduğunda insanlar size güvenir, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi alma konusunda ikna olurlar. Bu anlamda profesyonel destek ve ihtiyacınıza yönelik çözümler için FümeGri Digital Solutions uzman ekibiyle sizlerin yanında.

Aslında, iyi ve özgün bir web site tasarımıyla daha da gelişen ve karlılığınızı artıracak bir işiniz olacak.