SEO, Arama Motoru Optimizasyonu, Google Aramalarda üst Sıralarda yerinizi almak ve daha fazla trafik almak için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Öncelikle kavramları açıklamalarda fayda olduğunu düşünüyoruz.

 

SEO Nedir?  

Arama motoru optimizasyonu olarak da bilinen SEO, Arama motorlarında sonuç sayfalarındaki (SERP’ler) görünürlüğünüzü artırmak için yapılan tüm çalışmalara denir. Görünürlüğünüzü artırmak için bir strateji ve teknik bir şemsiye görevi görür. Böylece web sitesi trafiğinin artmasını sağlar.

 

SEO Yönetimi Ne Demek?

SEO yönetimi, firmanızın SEO stratejilerinizi yönetmenizi ifade eder. SEO yönetiminin bir parçası olarak, firma sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmak adına pazarlama, satış ve iş hedeflerinize ulaşmak için gerekli stratejiyi geliştirir ve yönlendirir.

SEO yönetim stratejilerini biz geliştirelim, siz işinize ve ekibinize odaklanın.

 

SEO Uzmanı Kimdir?

Bir SEO uzmanı daha yüksek arama motoru sıralamalarında üst sıralara ulaşmak için web sitelerini optimize eden uzman kişidir. Yani SEO uzmanı, arama motorlarından nasıl daha fazla trafik alacağını bilen kişidir.

Arama motorlarının nasıl çalıştığını anlamak, tüm SEO uzmanları için en önemli bilgidir. Seo uzmanı, anahtar kelime araştırma bilgilerine, arama kelime fikirlerinin nasıl bulunacağını, araştırma araçlarına hâkim, anahtar kelimelerin nasıl seçileceğini, ipuçları ve stratejileri bilen kişidir. Aynı zamanda Google ile uyumlu çalışmasına karşın müşterilerinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun strateji geliştiren kişidir.

 

SEO Maliyeti Ne Kadar?

Bu sorunun net bir cevabı olmamakla birlikte size doğru bir bütçe verebilmek adına anahtar kelime ile sizi ve sektör bilgilerinize kıyasla rakip analiz çalışmasını gerçekleştirdikten sonra bütçe bilgisi paylaşıyoruz. Sizler de ücretsiz web site analizi isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO için Anahtar Kelime Araştırması Neden Önemli?

Anahtar kelime araştırması, içerik konularını bulma, sayfa içi SEO ve tanıtım da dahil olmak üzere gerçekleştirdiğimiz diğer tüm SEO hizmetlerini etkiler. Bu nedenle anahtar kelime araştırması genellikle herhangi bir SEO çalışmasının en önemli adımıdır. Anahtar kelimeler SEO çalışmaları için bir pusula niteliğindedir size nereye gideceğinizi gösterir.

Anahtar kelimeleri araştırma mevcut hedef pazarda yer alan rakiplerin düşüncelerini, kaygılarını ve isteklerini anlamanıza destek olur. Hedef kitlenizin düşüncelerini duymada ve duygularını dinlemede yardımcı olur. Böylece anahtar kelime araştırması size müşterilerin aradıklarını ve tam olarak kullandıkları kelimeleri ve kelime öbeklerini anlamanıza imkân sunar.

 

SEO Çalışması İçin Neler Gereklidir?

Öncelikle ilk aşamada domain ve hosting’e bir de işin profesyoneli bir  SEO Uzmanına ihtiyacınız var. Eğer Web siteniz mevcut değilse alan adı yani domain almamız gerekli. Domain konusunda sizlere destek sunabiliriz. Sonrasında hosting’i almamız gerekecek.  Ayrıca Web sitenizin güvenliği için mutlaka SSL sertifikası olması gerekli. Bunun için SSL sertifikası alınması gerekiyor. Sonrasında firmanız için SEO çalışmalarını başlatıyoruz.

Öncelikle sizlerle birlikte karar vereceğimiz bir proje takvimi çıkarıyoruz. Sizlerin ihtiyacını ve beklentilerini karşılayacak en uygun Web sitesini kurma sürecine giriyoruz. Sonrası teknik detaylar…

Neden SEO Düşünmeliyim?

Hepimiz ürün ve hizmetlerde artık hemen hemen tüm ihtiyaçlarımızı internet üzerinden gerçekleştiriyoruz. Artık her şeye hızlı ve kolayca ulaşmak mümkün. Ben de bir tüketici ve müşteri olarak ihtiyacımın en hızlı şekilde giderilmesini bekliyorum. Bu durumda da ihtiyacıma yönelik aramayı da Google’dan gerçekleştiriyorum. Siz ne kadar kaliteli hizmet verseniz de ya da ürün satıyor olsanız da eğer internette size ulaşılamıyorsak sizin varlığınızdan haberimiz olmayacak. Zamanla da rakiplerinize göre solup yok olmayla karşı karşıya kalacaksınız. Bu anlamda internette ve görünür olmanız önemli. Google üzerinden arama motorlarının önemi daha da arttı. Bunun için de öncelikle bir Web Sitesi ve sonrasında da SEO şart hale geldi. Müşteri potansiyelimizi artırmayı hepimiz isteriz değil mi.

SEO Ne Kadar Sürmeli?

Bunun da net bir cevabı yok aslında. Şöyle ki anahtar kelime ve domainle rakiplerinizin durumu süreci etkilemektedir. Bizim sağlıklı ve sürdürebilirliği sağlamak amacıyla önerimiz minimum 6 aydır. Ancak sektörde de çok fazla rakibinizin olması ve sizin rakiplerinizin önüne geçmeniz için SEO çalışmasını uzun soluklu yaptırmanızı öneririz.

Hangi Arama Motorları için SEO Yapıyorsunuz?

Tüm arama motorları için SEO hizmeti verilmektedir.

 

“Garantili SEO” Çalışması Nedir?

SEO çalışmalarındaki öncelikli hedef en üst sıralarda yer almaktır. SEO çalışmalarında bunu hedefliyoruz. Fakat bizler de “Garantili SEO” hizmet başlıkları görüyoruz bu çok gerçekçi değildir bu süreç bir günde de gerçekleşecek bir fantezi değildir. Bu anlamda gerçek bir SEO Ajansı bunun garantisini vermez, iddia edenler varsa da lütfen sizi yanıltmasın.

 

SEO Çalışmaları Yanıltıcı ve İllegal Olabilir mi?

Bizler hiçbir firmamıza SEO çalışmalarımızda yasal olmayan bir yöntem kullanmıyoruz. Öncelikli işimiz Google Algoritmalarına uygun organik ve legal çalışmayla birlikte müşterilerimizi hedefleyen kaliteli SEO hizmetidir.

SEO Raporu Sunuyor Musunuz?

Elbette. Tüm işlerimizde öncesinde ve sonrasında sizlere analizler yapıyor ve ilgili raporları sunuyoruz. Ayrıca SEO ile ilgili detaylı raporları da aylık olarak sunuyoruz.

 

Ödemeleri Ne Şekilde Gerçekleştirebilirim?

Ödemelerinizi EFT/Havale ile gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet süresine ve detayına göre süresinde değişiklik gösterebilir. Bunları iş süreçlerimizde detaylandırıyoruz.

Bizlerle çalışmak isterseniz sizin için analizinizi yapalım, özgün içerik oluşturalım, SEO analizi yapalım böylece hem trafiğinizi artıralım hem de ziyaretçi sayınızı…Sizi de görünür kılalım.