Web Sitesi Tasarımı artık çok farklı noktalara geldi. Günümüz koşullarında artık insanlar en azıyla en fazla şeyi yapmak istiyorlar. Yaşamlarımız da artık dönüşüyor. Dünyaya, doğaya, kültüre uyum sağlıyoruz. Bu nedenledir ki artık insanlar sadelik, hızı ve özü istiyor. Bu değişim sadece içinde yaşadığımız konum için değil diğer yaşam faktörlerimizi de etkiliyor. Bu nedenle artık bu uzantı dijitale de yansıyor. Dijitalleşmeyle birlikte beklentiler de özgünleşiyor. Örneğin Web sayfası ve tasarımı da bu uzantılara birer örnek.

Web sitesi ve tasarımı için müşterilerimizle analiz çalışmalarımızı yaparken onları can kulağıyla dinliyoruz. Artık şu ifadeleri daha sık duyar olduk. Kullanıcı dostu olsun, gereksiz detaylar olmasın, arayüz basit olsun vb.

Web Sitesi Tasarımı  Web Site Tasarımlarına Minimalist Bir Yaklaşım minimal web tasarimi

Web Sitesi Tasarımı

Müşterilerimizi biz de müşteri gözüyle çok iyi anlıyoruz. Biz de internette herhangi bir Web sayfasından bunları bekliyoruz. Çünkü amacımız ihtiyacımızın en kısa zamanda, hızlı, güvenilir şekilde tatmin edilmesi. Bu nedenle de müşteriler artık sade, kullanıcı dostu bir arayüz görmek istiyorlar. Bir kullanıcı siteye girince kafasında siteyle ilgili bir yargı oluşuyor ve karar verme davranışını etkiliyor. Belki de çok kaliteli bir ürün ya da hizmet sunuyorsunuz ama siteniz de bunu doğruluyor mu, sitenize yansımış mı, siteniz sizi ve değerlerinizi doğru temsil ediyor mu? İşte bu soruların cevabı net ve anlaşılır olmakta. Müşteri önce gördüğünü anlamalı sonra işlemlerini yapabilmeli. Siz müşterilerinize bunu sağlıyor musunuz?

Web tasarımında minimalizm, gereksiz öğeleri kaldırarak arayüzü basitleştirmeyi ifade eder. Web Sitesi gibi dijital ürün tasarımında uygulamaları, ana prensipleri ve unsurları gözden geçirmelisiniz.

Müşterilerinize Minimalist Bir Web Sitesiyle Neler Sunarsınız?

  • Minimalizm, kullanıcıların tüm dikkatlerini sattığınız ürün ya da hizmete odaklanmasını sağlar.
  • Her daim modaya uygundur, popüler bir modernlik taşır.
  • Kullanıcı dostudur.
  • Gereksiz renk cümbüşü, gereksiz görsel, bilgi (içeriğin az olması demek değil), gereksiz yönlendirme yoktur sade ve basittir.
  • Minimalist web sitelerini duyarlı hale getirmek daha kolaydır.
  • Minimalist web siteleri daha hızlı yüklenir.
  • Hazırlanması ve bakımı daha kolaydır.

“Daha azıyla daha fazlasını yapalım” felsefemiz öğelerin gereğinden az kullanılması demek değil gereği kadar kullanılmasıdır. Metin, görsel, video ve içeriğinizin de gerektiği kadar ve kaliteli olması beklenir.

Web Sitesi Tasarımı

Siz de web sitesi yaptırmak için bizden teklif alabilirsiniz.