Özel yazılım geliştirme firmaların kendi ihtiyaçları doğrultusunda kendi süreçlerine uygun olarak tasarlanan ve yazılımı yapılan programlara denir. Firmalar için, piyasa da her firma ve sektöre göre uygun bütçeli yazılımlar bulunmaktadır. Fakat bazı durumlarda her şirket kendi için özel yazılım geliştirme talep edebilir. Yazılımın kabiliyetine göre fiyatlandırılan özel yazılımlar, bir çok firmaya avantaj sağlamaktadır. Şirketler için yapılan özel yazılımlar sonrasında bakım ve destek anlaşmalarıyla sürekli olarak geliştirilebilir durumda olabilir.

Özel yazılım zamandan ve kaynaktan tasarruf imkanı sağlar, düşük bütçeler ile her firma kendi yazılımını yaptırabilir. Kendi ihtiyaçlarına uygun olarak yaptırılan özel yazılımlar şirketin büyümesine, verimliliğinin artırmasına, zamandan tasarruf sağlanmasına yardımcı olur. Özel yazılım geliştirme kapsamında yapılan yazılımlar firmaya özgüdür. FümeGri Digital Solutions olarak bir çok sektörde özel yazılım hizmeti vermekteyiz. Yaptığımız özel yazılımlar arasında güvenlik şirket yazılımı, eğitim şirketi yazılımı, personel tedarik şirketi yazılımı, skorbord yazılımı, futbol yönetim uygulaması yazılımı gibi bir çok özel yazılım bulunmaktadır.

Özel Yazılım Geliştirme Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Şirketlerin ihtiyaç duyduğu, değişen sektörde işletmenin kendilerine özel yazılım çözümleri aramaktadırlar. Kullanılan yazılımların başka sistemlerle entegre olması, iş süreçlerine göre değişmesi gibi bir takım talepler olabilir, hazır yazılımlar bu noktada yetersiz kalırlar.

Yapılan özel yazılım geliştirme hizmeti şirket kullanıcıları tarafından tamamen benimseyinceye ve hatalar giderilene kadar özel yazılımı yapan yazılım firması tarafından destek verilir.

Özel Yazılım Geliştirme Özel yazılım geliştirme Özel Yazılım Geliştirme – Özel Yazılım – Yazılım Yaptırmak İstiyorum ozel yazilim gelistirme

Özel Yazılım Geliştirme

Özel Yazılım Geliştirme Firması Nasıl Seçilir?

Yazılım geliştirme firması seçmeden önce, ne yaptıracağınıza karar vermeniz, ne gibi modüllerini olacağını planlamanız gerekmektedir. İnternet üzerinden arayacağınız özel yazılım geliştirme firmalarından teklifler alıp sizlere en uygun bütçeli teklif veren firmaları seçmelisiniz. Özel yazılım geliştirme tecrübesi olan firmaları seçmeli ve yazılım geliştirme sonrası verilecek olan bakım ve güncelleme desteğini talep etmelisiniz.

Başarılı bir Özel Yazılım Geliştirme İçin;

Özel yazılım geliştirme yaptırmak isteyen firmaların aşağıdaki kriterlere uyması ve bu şekilde çalışması projenizin zamanında ve sıkıntısız olarak devreye alınmasını sağlayacaktır

 • İsteklerinizi not edin,
 • Planlamanızı yapın,
 • Yazılımın devreye alınacağı tarihi net olarak belirleyin,
 • Yazılımcıya taleplerinizi e-mail ile açık bir şekilde iletin,
 • Sabırlı olun, takviminize uymaya çalışın
 • Sözleşme yapın,
 • Bir anda tüm modüllerini yazılım içinde olmasını istemeyin, özel yazılım geliştirmeyi fazlara bölün,
 • Firmanızda bir proje grubu kurun,
 • Haftalık olarak yazılım geliştirmeyle ilgili yazılım yapan firmadan bilgi alın,
 • Basit ve kullanabilir bir tasarım isteyin, tasarımdan daha çok yazılımın alt tarafına odaklanın,
 • Mobil cihazlarla uygun bir tasarım yapılmasını talep edin,
 • Özel yazılım geliştiren firmanın taleplerine hızlı cevap verin,
 • Yazılımın yayına alındığından sonraki bölümünü de dikkate alın, bakım anlaşması yapın,

Özel yazılım geliştirme firmalar için büyük yatırımlar olabilir. Bu nedenle ince elenip sık dokunmalı, doğru firmayı doğru bütçelerle bulmalısınız.

FümeGri Digital Solutions Özel Yazılım Geliştirme Firması olarak, firma veya markaların özel yazılım geliştirme ihtiyaçlarını karşılıyor ve size özel hizmetler sunuyoruz. İletişim formundan daha detaylı bilgi talep edebilir veya teklif al bölümünden teklif alabilirsiniz.